1 sierpnia 2022

Zbiórka leków dla szpitala

Fundacja Zielona Przystań, kierując się odruchem serca przesyła w głąb Ukrainy pomoc w postaci artykułów żywnościowych, higienicznych i paliwa. Pomoc ta trafia bezpośrednio do osób dotkniętych wojenną tragedią. Byliśmy w Buczy, Irpieniu, Borodziance oraz przy granicy
z Białorusią na wysokości Kijowa, gdzie przetoczył się front. Widzieliśmy jaka jest skala zniszczeń i jakie ogromne są potrzeby.

Współpracujemy z Ukraińską Fundacją „Szansa Na Życie” oraz Miejskim Szpitalem w miejscowości Chmielnicki w zachodniej Ukrainie. Do szpitala trafiają cywile i żołnierze z frontu z niesamowicie bolesnymi poparzeniami na skutek użycia przez siły wroga bomb fosforowych. Płonący fosfor rozgrzewa się do 2760 stopni Celsjusza i wydziela dużą ilość żrącego dymu. Pali się gwałtownie, przepala się przez kamizelki, czy hełmy powodując straszliwe oparzenia.

Szpital w Chmielnickim zwrócił się z apelem o pomoc w zorganizowaniu leków, których brakuje przy tak trudnym leczeniu. Oficjalna prośba szpitala w formie pisemnej, jak i wyszczególnione leki znajdują się w załączniku.  

Niestety koszt wycenionych leków opiewa na kwotę 900 000 zł. Zdajemy sobie sprawę z faktu, jak wielka jest to kwota, jednak wierzymy, że razem możemy więcej. Za każdą ofiarowaną pomoc – dziękujemy.

www.zrzutka.pl/z/lekidlaszpitala

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu, mailowego: jslowik@fundacjazp.pl bądź telefonicznego 516 805 982