Fundacja Zielona Przystań, kierując się odruchem serca przesyła w głąb Ukrainy pomoc w postaci artykułów żywnościowych, higienicznych. Pomoc ta trafia bezpośrednio do osób dotkniętych wojenną tragedią. Byliśmy w Buczy, Irpieniu, Borodziance oraz przy granicy
z Białorusią na wysokości Kijowa, gdzie przetoczył się front. Byliśmy w Chersoniu, Pokrowsku i Zaporożu. Widzieliśmy jaka jest skala zniszczeń i jakie ogromne są potrzeby. Wspieramy Polaków mieszkających w Zaporożu i we wsi Bogatyriwka (to prawie 1300 km od Tarnowa). Pomoc dociera do Polskiej Szkoły im. Feliksa Mowczanowskiego, oraz Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II.

Zachęcamy do kontaktu i pomocy w każdej formie: jslowik@fundacjazp.pl bądź telefonicznego 516 805 982