Rodzinna Przystań – Kampania Społeczna

„Rodzinna przystań” to inicjatywa Fundacji Zielona Przystań mająca na celu propagowanie rodziny jako centrum życia społecznego i promowanie jej jako wzoru holistycznego rozwoju osobistego i społecznego.

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele aspektów życia skupia się na indywidualizmie, natłoku obowiązków, niezwykle ważne jest, abyśmy przypomnieli sobie, jak ogromne znaczenie ma silne i harmonijne rodziny dla naszego dobrobytu i społeczeństwa jako całości.

Rodzina powinna być aktywną, bezpieczną, dobrze ulokowaną oraz otwartą przystanią dla wszystkich jej członków. To nie tylko jednostki, ale również ważna instytucja społeczna, której zadaniem jest kształtowanie i wspieranie związku, macierzyństwa i rodzicielstwa. Niestety, wartość rodziny nie zawsze jest odpowiednio ukazywana w mediach, co prowadzi do wielu problemów w dzisiejszym społeczeństwie.

Jesteśmy przekonani, że dyskusja na temat rodziny ma ogromne znaczenie zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym.

Elementy projektu

„Rodzina WIELOWYMIAROWA” – cykl audycji mających na celu przeprowadzenie kampanii ukazującej dobro społeczne jakim jest małżeństwo i rodzina w wielowymiarowej odsłonie.

„SIŁA Rodziny” – cykl programów, gdzie gośćmi będą znane osoby zaangażowane w różnych obszarach życia społecznego.

„ROzmowy roDZINNE – cykl programów w mediach społecznościowych mających na celu przeprowadzenie kampanii wspierającej małżeństwo i rodzinę w formie rozmów ze specjalistami np. naukowcami, ekonomistami, psychologami, socjoteraputami, rehabilitantami, couchami a także w relacji międzypokoleniowej.

„Rodzina BEZ GRANIC” – konferencja w formie online z udziałem panelistów: z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Polski.

Projekt Rodzinna PRZYSTAŃ jest dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po Pierwsze Rodzina!” na rok 2023 w kwocie 200.000 zł. Całkowita wartość projektu 200.000 zł.

Śledź aktualności na naszym fanpage: